Bank Ochrony Środowiska doceniony przez Polską Izbę Ekologii

← Aktualności

Bank Ochrony Środowiska doceniony przez Polską Izbę Ekologii

| Aktualności

Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska odebrał medal „Za zasługi dla zrównoważonego rozwoju" przyznany Bankowi Ochrony Środowiska przez Radę Polskiej Izby Ekologii. Bank otrzymał również wyróżnienie z okazji 20-lecia PIE  „Za połączenie działań w dziedzinie ochrony środowiska z pracą na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego oraz współpracę z Polska Izbą Ekologii”.

Podczas Gali Ekolaury, która odbyła się 29 października br. w Katowicach, Bogusław Białowąs podkreślił zaangażowanie banku w działania proekologiczne oraz skalę efektów środowiskowych inwestycji współfinansowanych przez BOŚ na przestrzeni lat - Inwestycje te pozwalają w ciągu roku ograniczyć taką ilość emisji CO2, jaką pochłania około 150 tys. ha lasu sosnowego. Jest to powierzchnia odpowiadająca prawie połowie wszystkich Parków Narodowych w Polsce. „Przed Polską, podobnie jak przed całym światem, stoi ogromne wyzwanie – zapewnienia ludziom oczekiwanego przez nich poziomu życia, przy szacunku dla przyrody. Mamy jeszcze szansę. Trzeba jednak podjąć zdecydowane działania, a kadra BOŚ jest gotowa do ich wspierania”. – mówił prezes zarządu BOŚ.

Polska Izba Ekologii powstała w 1999 roku w Katowicach z inicjatywy Adama Graczyńskiego, ówczesnego dyrektora Głównego Instytutu Górnictwa oraz Czesława Śleziaka, pełniącego w tym czasie funkcję przewodniczącego Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Celem Polskiej Izby Ekologii jest reprezentowanie zrzeszonych w niej podmiotów w działalności na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.