BOŚ Bank partnerem rankingu „Gazele Biznesu”

← Aktualności

BOŚ Bank partnerem rankingu „Gazele Biznesu”

| Aktualności

„Gazela Biznesu” to firma, która rozwija się bardzo dynamicznie. Jest przedsiębiorstwem małym lub średnim. Przy czym wielkość mierzona jest wartością osiąganych przychodów, a dynamika rozwoju  - tempem ich przyrostu w okresie trzech lat. W tym roku, Bank Ochrony Środowiska uczestniczył w roli partnera, w realizowanym cyklicznie przez dziennik gospodarczy Puls Biznesu projekcie – rankingu MSP „Gazele Biznesu”.

Tegoroczny ranking zgromadził największą liczbę firm w swojej 19 -letniej historii. Dobre wyniki i zainteresowanie promowaniem swoich osiągnięć sprawiły, że zakwalifikowało się do niego aż 4499 małych i średnich przedsiębiorstw. Zdaniem organizatorów na szczególną uwagę zasługuje fakt, że „o ile jednak w wydaniach rankingu sprzed lat dominowały przedsiębiorstwa prowadzące działalność mało zaawansowaną technologicznie, a na rynku konkurowały głównie przystępnością cenową i elastycznością, o tyle tegoroczne zestawienie jest pełne firm tworzących i z powodzeniem sprzedających własne rozwiązania.”

Regionalna struktura listy Gazel Biznesu nie zmieniła się znacząco. Najwięcej Gazel pochodzi z Mazowsza, Śląska i Wielkopolski. 

Na szczególną uwagę zasługuje płynąca od uczestników rankingu informacja o zwiększaniu inwestycji  przez ostatnie dwa lata. „Po okresie dość długiego zastoju, który rozpoczął się wraz z kryzysem 2009 r. i latami akumulowania kapitału, ich właściciele uwierzyli wreszcie, że ożywienie gospodarcze ma trwały charakter, zaczęli odważniej zwiększać skalę swojego działania i unowocześniać przedsiębiorstwa”- czytamy w raporcie rankingu.

Zwieńczeniem 19. Edycji rankingu była Wielka Gala Gazel Biznesu. 11 marca br.  w Warszawie spotkali się przedstawiciele firm, które osiągnęły najlepsze wyniki. W uroczystości udział wziął również Arkadiusz Garbarczyk, wiceprezes zarządu Banku Ochrony Środowiska, który gratulując wszystkim laureatom wspaniałych osiągnięć, życzył im kolejnych sukcesów.

Fotogaleria Gazel Biznesu 2018