← Aktualności

DevelopRes z wsparciem BOŚ Banku

| Aktualności

Bank Ochrony Środowiska udzielił wparcia finansowego rzeszowskiemu deweloperowi. Dzięki przyznanym środkom spółka będzie mogła kontynuować rozpoczęte w Rzeszowie inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowych.

DevelopRes sp. z o.o. to największa polska firma deweloperska w Rzeszowie. Bank Ochrony Środowiska S.A. udzielił jej pożyczki hipotecznej w kwocie 60 mln PLN na okres 15 lat.

Obecnie realizuje ona inwestycje w czterech atrakcyjnych dzielnicach Rzeszowa: na osiedlu Zawiszy, SkyRes, Nad Wisłokiem oraz Urocze Nowe Miasto. Pod koniec 2017r. rozpoczęła także inwestycję przy ul. Lubelskiej - osiedle Bella Dolina.

Udzielone przez BOŚ Bank wsparcie potwierdza jego gotowość do finansowania spółek, które w swoim portfelu posiadają inwestycje budowlane z proekologicznymi rozwiązaniami. W przypadku spółki DevelopRes jest to wybudowany w Rzeszowie, w prestiżowej lokalizacji kompleks biurowo - mieszkaniowy SkyRes. Najnowocześniejszy w mieście i regionie biurowiec otrzymał międzynarodowy certyfikat LEED Gold za nowatorskie, proekologiczne rozwiązania. Zgodnie z informacją podawaną przez spółkę, w całej Polsce taki certyfikat posiada tylko 27 budynków.

Od 2006 r. spółka z powodzeniem realizuje własne projekty deweloperskie - począwszy od pozyskania gruntów, poprzez projektowanie we współpracy z biurami architektonicznymi, budowę, aż po przekazanie mieszkań klientom i późniejsze zarządzanie nimi. Od początku obecności w branży deweloperskiej sprzedała już ok. 2,5 tys. mieszkań.