Ekonomiści BOŚ najlepszymi prognostami w 2018 r.

← Aktualności

Ekonomiści BOŚ najlepszymi prognostami w 2018 r.

| Aktualności

Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska, ekonomiści Banku Ochrony Środowiska zwyciężyli w konkursie red. Parkiet na najlepsze prognozy wskaźników makroekonomicznych i rynkowych w 2018 r. Dwójka prognostów BOŚ wygrała drugi raz z rzędu i trzeci raz w historii konkursu.

Aleksandra Świątkowska i Łukasz Tarnawa powtórzyli swój sukces z 2017 oraz z 2013 roku. Ekonomiści BOŚ od 6 lat regularnie plasują się w czołówce rankingu Parkietu.

Konkurs prognoz comiesięcznych wskaźników makroekonomicznych organizowany jest przez red. Parkiet od 2005 r. „Od tego czasu żadnemu z uczestników nie udało się zwyciężyć dwa razy z rzędu. Dokonał tego dopiero zespół Banku Ochrony Środowiska, który od lat tworzą Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska. Skalę tego osiągnięcia potęguje to, że przed trzema laty ten duet był na drugiej pozycji” – czytamy w artykule Parkietu na temat konkursu.

Ranking red. Parkiet powstaje na podstawie ocen celności comiesięcznych prognoz dla kluczowych zmiennych makroekonomicznych (m.in. inflacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, czy stopy bezrobocia) oraz wskaźników rynkowych (kursu złotego, rentowności obligacji skarbowych oraz stopy procentowej NBP).

W konkursie Parkietu obecnie bierze udział ponad 20 zespołów analitycznych z krajowych i zagranicznych instytucji finansowych.

Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska pracują w Banku Ochrony Środowiska od 2011 r., do którego przeszli z PKO BP.