Raport Ekologiczny Banku Ochrony Środowiska 2017/2018: w trosce o nasze powietrze – biznes dla przyszłości

← Aktualności

Raport Ekologiczny Banku Ochrony Środowiska 2017/2018: w trosce o nasze powietrze – biznes dla przyszłości

| Aktualności

Inauguracja Raportu Ekologicznego BOŚ 2017/2018 miała miejsce na targach POL-ECO System, które w czwartek zakończyły się w Poznaniu. Jak co roku Bank zaprezentował w nim swoje działania na rzecz ochrony środowiska. Publikacja wydawana jest od 20 lat.

W bieżącym roku duży nacisk w przestrzeni publicznej położony został na troskę o dobrą jakość powietrza, a Bank Ochrony Środowiska jest dodatkowo partnerem rządowego programu „Czyste Powietrze”. Dlatego motyw przewodni tegorocznej edycji Raportu Ekologicznego BOŚ skupia się właśnie wokół tych zagadnień. Bieżące wydanie promuje także aktywności klientów Banku, którzy w swoich inwestycjach podobnie jak BOŚ wdrażają ideę zrównoważonego rozwoju.

Ochrona powietrza i konieczność efektywnej współpracy w tym obszarze były również tematem konferencji prasowej pn. „Nowe wyzwania NFOŚiGW w obszarze ochrony środowiska, szczególnie w ochronie powietrza”, zorganizowanej przez Narodowy Fundusz w ramach targów POL-ECO SYSTEM. Doświadczenia BOŚ podczas konferencji zaprezentował Bogusław Białowąs, Prezes Zarządu Banku.

Doświadczenia te potwierdzają również liczby: wartość proekologicznych inwestycji zrealizowanych z udziałem BOŚ to prawie 51 mld zł, z czego ponad 37 mld to całkowita wartość zadań z dziedziny ochrony atmosfery. Duża część tych projektów była finansowana we współpracy z założycielem i głównym akcjonariuszem Banku – NFOŚiGW oraz z wojewódzkimi funduszami.

BOŚ aktywnie na POL-ECO

Podczas tegorocznej edycji POL -ECO SYSTEM przedstawiciele kadry zarządzającej i eksperci BOŚ zaproszeni zostali również do udziału oraz prowadzenia paneli eksperckich: „Budownictwo drewniane szansą na nowoczesne i ekologiczne domy w Polsce”; „Perspektywy współpracy NFOŚiGW z bankami krajowymi i globalnymi” oraz "Ekologia – moda czy wsparcie rozwoju biznesu”. Dużym zainteresowaniem gości odwiedzających Targi cieszyła się również ekspozycja BOŚ, gdzie zorganizowany został konkurs o tematyce ekologicznej. Uczestnicy, którzy odpowiedzieli na pytanie „Czym jest dla mnie ekologia i czyste powietrze” mają szansę wygrać elektryczny skuter firmy Blinkee. Rozstrzygnięcie konkursu – już 6 listopada br.

Raport Ekologiczny 2017/2018