Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS od 1 lipca

← Aktualności

Wniosek o świadczenie z programu Rodzina 500+ na PUE ZUS od 1 lipca

| Aktualności

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2019 r. możliwe jest elektroniczne złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze z programu ,"Rodzina 500+" na okres od 1 lipca 2019 r.  do 31 maja 2021 r. na platformie ZUS.
W celu przekierowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS należy się zalogować do BOŚBank24 Twoje e-Konto i wybrać opcję "Rodzina 500+/Złóż wniosek/PUE ZUS".

Zmieniły się główne zasady programu „Rodzina 500+”:

•    od 1 lipca 2019 roku przestało obowiązywać kryterium dochodowe i ze świadczenia skorzystać mogą wszyscy rodzice. 500 złotych miesięcznego wsparcia przysługuje zatem na wszystkie dzieci do ukończenia 18 roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę,
•    rodzice dzieci, na które do tej pory nie przysługiwało świadczenie wychowawcze, mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeśli złożą wniosek do końca września będą mieli zagwarantowane, że zostanie im ono przyznane z wyrównaniem od 1 lipca,
•    jeśli rodzic złoży wniosek po 30 września świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Więcej informacji na temat programu "Rodzina 500+" znajduje się na stronach  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Banku.


Pozdrawiamy
Zespół BOŚ Banku