Solaris sprzedał Belgom autobusy hybrydowe

Solaris Bus & Coach podpisał umowę na sprzedaż 208 autobusów hybrydowych z belgijską spółką transportu publicznego Société Régionale Wallonne du Transport (SRWT). Kontrakt opiewa na 105 mln euro.

- To niezwykle ważne zamówienie na hermetycznym rynku belgijskim, zdominowanym przez rodzimych producentów. Możemy zapewnić pasażerów grupy TEC, że dostarczymy pojazdy o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa, które ograniczają szkodliwe emisje spalin - mówi członek zarządu Zbigniew Palenica.

Solaris gwarantuje nie tylko, że dostarczy autobusy ale także ich serwis przez osiem lat a serwisowanie magazynów energii przez 16 lat.

"Solarisy Urbino 12 Hybrid zakupione przez SRWT będą eksploatowane przez dwóch operatorów: TEC Hainaut oraz TEC Liege-Verviers. W ramach umowy ramowej na dostawę łącznie 208 pojazdów jeszcze w tym roku Solaris otrzymał potwierdzenie zamówienia na 97 pojazdów. Dziesięć z nich zostanie dostarczonych już we wrześniu tego roku. Z kolei 111 pozostałych autobusów zostanie zakupionych w pierwszym kwartale 2018 r. z terminami dostaw rozłożonymi na lata 2018-2019" – podała spółka w swoim komunikacie. (źródło: ISBnews)