Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy podczas gali w Warszawie

Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy podczas gali w Warszawie

Bank Ochrony Środowiska przyznaje specjalne wyróżnienia – „Klony” – firmom z całej Polski, które nie tylko stawiają na efektywność biznesu, ale i funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym (liść klonu jest elementem logotypu BOŚ). Na gali w Warszawie, która odbyła się 27 czerwca 2017 r., uhonorowanych zostało pięć firm.

Wyróżnienia przyznawane są w kategoriach: Znaczący efekt ekologiczny oraz Innowacja ekologiczna. Ponadto Fundacja BOŚ wręcza wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana.
W kategorii Znaczący efekt ekologiczny uhonorowano trzy firmy. Nagrodzono przedsiębiorstwo Frostico Chłodnia Warka, które przeprowadziło m.in. termomodernizację budynku w części technicznej, magazynowej i socjalnej, co wpłynęło na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz przyniosło dodatkowe pozytywne efekty dla  środowiska naturalnego –  poprzez zmniejszenie zużycia paliw.
Gospodarstwo Ogrodnicze Stanisław Rozum otrzymało wyróżnienie za produkcję i sprzedaż ekologicznych warzyw (specjalizuje się w produkcji pomidorów i ogórków szklarniowych).
Wyróżnienie trafiło także do Spółdzielni Mieszkaniowej "Gocław-Lotnisko". Realizowane przez spółdzielnię systematyczne docieplanie budynków przyniosło efekt w postaci ograniczenia zużycia energii cieplnej o ok. 4500 GJ rocznie. Dzięki temu uniknięto emisji CO2 na poziomie ok. 415 ton/rok (tyle powstałoby przy spaleniu ok. 200 ton węgla kamiennego).
W kategorii Innowacja ekologiczna została wyróżniona firma Aerotunel, która zbudowała tunel aerodynamiczny do nauki swobodnego spadania. Obiekt ten wykorzystywany jest zarówno przez profesjonalistów (skoczków spadochronowych) do doskonalenia swoich umiejętności, jak i przez szerokie grono amatorów, chętnych do podjęcia wyzwania wzniesienia się w powietrze – bez ryzyka, jakie niosą ze sobą sporty lotnicze.

Wyróżnienie w kategorii Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, przyznawane przez Fundację BOŚ, trafiło do Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Mińska Mazowieckiego.
Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli „Klonów”, przyznawanych za efektywne biznesowo i zarazem proekologiczne przedsięwzięcia, społeczne zaangażowanie, odbędzie się jesienią 2017 r. (źródło: BOŚ).

Znajdź nas na Facebooku i Twitterze