BrudnoTu – informujmy o dzikich wysypiskach śmieci!

Początkowo #BrudnoTu Fundacji Banku Ochrony Środowiska było akcją wakacyjną, ale spotkała się z tak dużym odzewem, że Fundacja postanowiła przekształcić ją w całoroczne przedsięwzięcie.

Teraz w dowolnym momencie i każdym miejscu, za pomocą smartfona i ściągniętej aplikacji LocalSpot, można zgłosić każde dzikie wysypisko śmieci w Polsce. Zgłoszenie automatycznie trafi do właściwej gminy, a zgłaszający nie będzie musiał szukać jej danych kontaktowych w Internecie. Wystarczy otworzyć aplikację w telefonie, zrobić zdjęcie zaśmieconemu miejscu, wybrać kategorię „Akcja #BrudnoTu” i kliknąć przycisk „dodaj”. Można zrobić to także za pomocą strony www.localspot.pl w zakładce Nielegalne wysypiska #Brudno Tu. W ciągu kilku sekund nasze zgłoszenie trafia do urzędu gminy.
Co więcej, każdy z nas może zrobić to w pełni anonimowo, bez konieczności logowania się.

Wszystkie zgłoszenia pojawiają się także na mapie, a każdy użytkownik może je zobaczyć, skomentować, albo poprzeć klikając symbol serduszka. Chcemy, by było czysto wokół nas, np. w pobliskim lasku – działajmy! (źródło: Fundacja BOŚ; oprac. R.A.)