Inwestycja Banku Ochrony Środowiska w ekologiczny hotel

BOŚ sfinansował budowę hotelu HOTEL EWERDIN SPA ****, pierwszego obiektu hotelowego w Świnoujściu położonego bezpośrednio na wydmach. Jest to też pierwszy obiekt hotelowy w Świnoujściu o standardzie 4 gwiazdowym położony przy plaży z bezpośrednim wyjściem na nową promenadę. Zastosowano w nim szereg rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych.

W hotelu znajdziemy 62 luksusowe pokoje, restaurację, bar, kawiarnię, sale wielofunkcyjne, ekskluzywne SPA z kompleksem saunowo-basenowym i rozbudowaną profesjonalną bazą zabiegowo-leczniczą, spełniającą wymogi sanatoryjne. Natomiast kuchnia hotelowa serwuje swoim gościom zdrowe i ekologiczne posiłki.

W obiekcie zastosowano szereg rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych m.in. pompy ciepła o mocy grzewczej do 240 kW, których „produktem odpadowym" jest chłód wykorzystywany w całości przez pozostałe instalacje wewnętrzne budynku. Dzięki zastosowaniu licznych rozwiązań energooszczędnych, całkowite roczne koszty energii elektrycznej można obniżyć, przy tak dużym obiekcie, do poziomu 50 tys. złotych.

Z ciekawostek, które można znaleźć w HOTELU EWERDIN SPA ****, jest jego widowiskowy hol, którego właściciele, ozdobili roślinami fikusa. Obecnie jest to najwyższa zielona ściana w Polsce – 20 metrów wysokości, 80 metrów powierzchni i ponad 2 tysiące roślin.