Konferencje, kongresy, seminaria

Kolejna, trzecia już konferencja z tego cyklu, odbędzie się 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 10:00 w Łomży. Miejscem spotkania, w którym wezmą udział przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych (z terenu Łomży, powiatów łomżyńskiego, monieckiego, kolneńskiego, grajewskiego, zambrowskiego i wysokomazowieckiego) oraz przedsiębiorstw energetyki cieplnej (PEC), jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej 14.

W programie konferencji przewidziano prezentacje ekspertów i specjalistów NFOŚiGW dotyczące problematyki prawnej, technicznej i finansowej szeroko rozumianego obszaru zrównoważonego zarządzania energią, energooszczędności i efektywności energetycznej oraz indywidualne porady i konsultacje w tym zakresie, które będą udzielane zainteresowanym przedstawicielom samorządów oraz przedsiębiorstw energetyki cieplnej (PEC) przez doradców energetycznych NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Białymstoku.

Wśród uczestników konferencji będą m.in.: Prezes Zarządu NFOŚiGW w Warszawie dr Kazimierz Kujda, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Białymstoku Piotr Dzierżanowski oraz przedstawiciele podlaskich władz wojewódzkich i samorządowych. Spodziewany jest także udział Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela, posła Kazimierza Gwiazdowskiego oraz biskupa pomocniczego Diecezji Łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego.(źródło: NFOŚiGW)