Na Mokotowie w stolicy już zasilisz auto

Słowacka firma GreenWay weszła na polski rynek z usługą szybkich ładowarek do EV. Można już podłączać samochód do stacji ładowania GreenWay otwartej w warszawskiej Galerii Mokotów.

Punkt ładowania aut zlokalizowano blisko central kilku międzynarodowych firm oraz galerii handlowej. Inwestor liczy na zamożniejszą klientelę – ludzi pracujących w biurowcach oraz robiących droższe zakupy, których stać na zakup i utrzymanie auta z zasilaniem energią elektryczną.

Otwarciu stacji ładowania w zeszłym tygodniu towarzyszyło spotkanie Michała Kurtyki, wiceministra energii oraz Petera Badika, współwłaściciela GreeneWay Infrastructure oraz Dušana Krištofíka, ambasadora Słowacji w Polsce.

Był to ważny moment, o znaczeniu przełomowym; uczestnicy spotkania podkreślali, że niemal symbolicznym. Minister Michał Kurtyka był zadowolony z faktu, że w punkty zasilania aut inwestuje zagraniczna pochodząca z jednego z krajów należących do Grupy Wyszehradzkiej. W opinii Kurtyki rządowa strategia elektromobilności jest właściwym, obranym kierunkiem rozwoju, a otwarcie pierwszego punktu zasilania jest na to namacalnym dowodem. Pytany o polski samochód elektryczny wiceminister powiedział, że ministerstwo cały czas działa w tym kierunku, a ogłoszenie konkursu na projekt karoserii jest na liście ministerialnych priorytetów. (źródło: BiznesAlert.pl)