Nowy, „zielony” oddział Banku Ochrony Środowiska w Bielsku-Białej

Fototapeta przedstawiająca las, śpiew ptaków i zapachy natury – wczoraj Bank Ochrony Środowiska otworzył nowy, „zielony” oddział przy ul. 11 Listopada w Bielsku-Białej. To pierwsza tak zaaranżowana placówka BOŚ w Polsce, której wystrój doskonale koresponduje z ekologiczną misją banku.

- Nowy oddział odzwierciedla istotę działalności naszego banku właśnie w segmencie ekologicznym. Chcemy, żeby nasi klienci wchodząc tutaj dobrze się czuli i nie mieli wrażenia, że są w urzędzie. W ten sposób budujemy też naszą wiarygodność, chcemy pokazać, że nazwa Bank Ochrony Środowiska nie jest nazwą pustą, ale kryją się za nią konkretne cele – powiedziała Anna Milewska, wiceprezes BOŚ. Dodała, że samo mówienie że bank jest przyjazny oraz działa w szeroko rozumianym segmencie ekologii jest ważne, ale poprzez taką aranżację wnętrz postanowili wzmocnić ten przekaz i budować na nim swoją wiarygodność.

- Aranżacje innych banków są do siebie bardzo podobne. Chcielibyśmy się wyróżniać na ich tle. Myślę, że mieszkańcy to docenią – dodała wiceprezes Milewska.

To właśnie dlatego wystrój placówki został z jednej strony podporządkowany komfortowi obsługi klienta, z drugiej stanowi nową jakość, wpisując się w ekologiczną misję BOŚ. Zielone kolory ścian, fototapeta przedstawiająca las, a nawet rozlegający się z głośników śpiew ptaków oraz zapachy natury przypominają klientom i pracownikom, że znajdują się w placówce oferującej całą gamę produktów i usług finansowych sprzyjających rozwojowi ekologii.

- Misją naszego banku jest wspieranie ekologii i przedsiębiorczości, a nasze produkty są adresowane zarówno dla klienta indywidualnego, jak i klienta instytucjonalnego– podkreśliła Alicja Pasternak, dyrektor ds. sprzedaży Departamentu Zarządzania Sprzedażą BOŚ w Katowicach.

Tak jak i inne placówki BOŚ, również bielski oddział jest otwarty na właścicieli psów i innych zwierząt domowych – do placówki można wejść ze swoim czworonogiem! Także w ten sposób BOŚ realizuje szeroko pojętą misję ekologiczną, która przejawia się również prowadzeniem Fundacji BOŚ, licznymi działaniami na rzecz upowszechniania postaw proekologicznych, zdrowego stylu życia i eko edukacji dzieci w szkołach.

BOŚ już od ponad 25 lat istotnie zmienia polskie realia gospodarcze, szczególnie w zakresie stanu środowiska. Dzięki wsparciu BOŚ od 1991 r. do połowy 2016 r. zrealizowano ponad 58 tys. inwestycji o wartości przekraczającej 48,5 mld zł. Wartość udzielonych w tym czasie przez BOŚ kredytów proekologicznych sięgnęła 17,9 mld zł. Działalność BOŚ na rynku przedsięwzięć proekologicznych wyróżnia ścisła współpraca z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest wiodącym akcjonariuszem Banku oraz z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Bank rozwija także współpracę z Lasami Państwowymi.(źródło: Dziennik Zachodni)