PGE wesprze infrastrukturę ładowania aut

„Puls Biznesu” donosi, PGE i wojewoda łódzki podpiszą w tym tygodniu list intencyjny dotyczący instalacji w Łodzi stacji ładowania samochodów elektrycznych.

PGE zdecydowała się na komercyjne wsparcie punktów ładowania aut, co – jak podkreśla zarząd Spółki - jest zgodnie z rządowym Planem Rozwoju Elektromobilności i ma to szanse przełożyć się na rozwój gospodarczy kraju, a z drugiej – przynieść nam zyski.

- Na razie to raczkujący segment, więc trudno te zyski oszacować. Dodatkową korzyścią dla PGE będzie też to, że stacje – oprócz ładowania – posłużą nam do kompensacji sieci – powiedział w „Pulsie Biznesu” Henryk Baranowski, prezes PGE.

PGE będzie w Łodzi zarówno inwestorem jak i operatorem infrastruktury ładowania aut elektrycznych oraz sprzedawcą usługi. Liczy na klientów w postaci urzędów, korporacji taksówkarskich i firm logistycznych. PGE zapowiada, że przygotuje system preferencyjnych stawek za ładowania, będzie też współpracować z firmami leasingowymi.

W pierwszej fazie ma powstać 6 stacji ładowania, a docelowo ma ich być 400, przeznaczonych do ładowania wolnego i szybkiego. „PGE planuje, że do uruchomienia stacji ładowania i startu całego systemu zarządzania nimi będzie gotowa w trzecim kwartale przyszłego roku”.