Klony Banku Ochrony Środowiska rozdane

Bank Ochrony Środowiska wyróżnił firmy z regionu Pomorza Zachodniego, które nie tylko stawiają na efektywność biznesu, ale i funkcjonują w harmonii ze środowiskiem naturalnym. - Chcemy w pierwszej kolejności promować przedsiębiorców, którzy zarówno budują potencjał regionów, jak i tworzą nowe miejsca pracy - mówi Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający Pionem Rynku Korporacyjnego Banku Ochrony Środowiska. - I to właśnie takie firmy wyróżniliśmy. Od ponad ćwierć wieku wspieramy w Zachodniopomorskiem firmy w realizacji ich biznesowych przedsięwzięć. Bardzo nas cieszy, że po nowoczesne i zarazem proekologiczne rozwiązania coraz częściej sięgają małe i średnie przedsiębiorstwa.

Regionalne wyróżnienia za znaczący efekt ekologiczny oraz za innowację ekologiczną, wręczyli Adrian Markiewicz, Dyrektor Zarządzający BOŚ i Piotr Podębski, Dyrektor Centrum Korporacyjnego w Szczecinie. Za znaczący efekt ekologiczny uhonorowano aż trzy firmy. Jan Pawełczyk, prezes spółki „Auran”, odebrał nagrodę za czterogwiazdkowy Hotel Ewerdin w Świnoujściu. Obiekt położony bezpośrednio na wydmach charakteryzuje się zastosowaniem szeregu rozwiązań proekologicznych i energooszczędnych, m.in. pompy ciepła, która pozwala na znacznie zmniejszenie zużycia energii. Kolejne wyróżnienie w tej kategorii odebrał Mariusz Łukaszyk, prezes Spółdzielni Mieszkaniowo Lokatorsko-Własnościowej „Słowianin” w Świnoujściu, która dąży do stałej poprawy efektywności energetycznej swoich zasobów. Trzecie wyróżnienie odebrała Helena Rudnicka, prezes Przedsiębiorstwa Usług Turystyczno-Rehabilitacyjnych WODNIK H i M Rudniccy – za Ośrodek Wypoczynkowy „Alka” w Ustroniu Morskim. W kompleksie, dzięki termomodernizacji, oszczędność zapotrzebowania na ciepło wyniosła 35 proc.
„Zdrojowa Invest” jako jedyna firma zdobyła wyróżnienie za innowację ekologiczną. Nagrodę odebrał Szymon Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest. Wyróżnienie przyznano za inwestycję Baltic Park Molo w Świnoujściu, największy nad Bałtykiem kompleks hotelowy. Należy podkreślić, że hotele w kompleksie są pierwszymi budowanymi zgodnie z wytycznymi certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design LEED w naszym kraju.
Bank, wspólnie z Fundacją BOŚ, przyznał także wyróżnienie specjalne w kategorii: Firma ekologicznie i społecznie zaangażowana, którą uhonorowano North-West Logistic Park, kompleks hal magazynowych wysokiego składowania. Jest to pierwszy park logistyczny klasy A usytuowany w południowo-wschodniej części Szczecina. Nagrodę odebrał Andrzej Rosiński, prezes zarządu spółki.
Co ciekawe, inwestycje ekologiczne to jedne z najbardziej stabilnych na rynku.
- Nie jest żadnym odkryciem, że mali i średni przedsiębiorcy mają często problemy ze środkami na bieżącą działalność czy inwestycje – mówi Piotr Podębski. - Naszą przewagą jest to, że możemy procesować niestandardowe transakcje, niekiedy bardzo złożone w swoim mechanizmie finansowania. Jako Centrum Korporacyjne w Szczecinie działamy lokalnie i dlatego dobrze rozumiemy potrzeby rodzimych firm z naszego regionu, co finalnie pozwala nam optymalnie dostosowywać ofertę do oczekiwań inwestorów. Jako Bank mamy też oczywiście ogromne doświadczenie w finansowaniu firm w całej Polsce, z którego na co dzień korzystamy. Naszym atutem jest indywidualne podejście, szybkość procesowania i szerokie możliwości oferowania efektywnych biznesowo rozwiązań.

Wielki finał i rozdanie nagród głównych, czyli tytułowych Klonów, symbolu BOŚ, odbędzie się jesienią w Warszawie.
Foto. Jarosław Gaszyński, wycinek prasowy z „Głos Dziennik Pomorza”.