Ustawa o elektrycznych pojazdach już blisko

Jak pisze portal GramwZielone.pl, powołując się na Polską Agencję Prasową, projekt ustawy o elektromobilności ma zostać skierowany doi parlamentu po wakacjach, a sama ustawa wejść w życie z początkiem 2018 roku.

Obecnie Ministerstwo Energii przygotowuje projekt do konsultacji społecznych oraz międzyresortowych. Chociaż nie są znane jeszcze szczegóły projektowanej ustawy, wiadomo, że ma ona zostać podzielona na część dotyczącą samochodów oraz autobusów elektrycznych. W ustawie mają znaleźć się m.in. przepisy ustalające specjalną taryfę na ładowanie samochodów elektrycznych, która miałaby obowiązywać w porze nocnej. Cześć przepisów dotyczyć będzie infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych, bez której nie będzie możliwa realizacja wyznaczonego przez rząd celu miliona samochodów elektrycznych na polskich drogach do 2025 roku. Przewidziano też zachęty do zakupu samochodów elektrycznych w postaci np. umożliwienia korzystania z buspasów, czy bezpłatnego parkowania w centrach miast, a także preferencje finansowe.

Ministerstwo Energii zapowiada, że już do 2020 r. w naszym kraju powstanie 6 tys. standardowych ładowarek i 400 punktów szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej:
http://gramwzielone.pl/auto-ekologiczne/26105/ustawa-o-elektromobilnosci-wkrotce-konsultacje