„Wycinka” idzie do sejmu

„Jest takie jest założenie, taka jest ze strony PiS deklaracja, że na następnym posiedzeniu sejmu ta sprawa stanie” – powiedział pos. Jacek Sasin, pytany w radiowej Trójce o szanse uchwalenia nowelizacji ustawy w sprawie tzw. wycinki drzew.

Poseł przyznał, że jest istotna luka w ustawie, która została przyjęta w grudniu, bo nie zabezpiecza ona przed takimi działaniami, że prywatny właściciel wycina dla celów prywatnych drzewa, a potem sprzedaje działkę deweloperowi. - To musimy uregulować - dodał. - Natomiast w tej chwili mogę to powiedzieć: nie ma takiej możliwości, aby spełnić oczekiwania części opozycji - mówię tu o PO - aby powrócić do starych przepisów. Te stare przepisy to nie były przepisy, które były dobrymi przepisami - podkreślił Sasin.
Stwierdził też, że obecna ustawa "absolutnie nie pozwala na przemysłową wycinkę drzew". - Są to kłamstwa, które opozycja dla własnych celów kolportuje. Ustawa wymaga poprawienia, ale nie możemy robić tak, że co 2 tygodnie będziemy zmieniali prawo w tym zakresie, a to proponowała opozycja – dodał Jacek Sasin. (źródło: wp.pl, za radiową „Trójką”)