Wyścig na elektryczne auta

Polacy ścigają się z Niemcami – chodzi o to, kto pierwszy wprowadzi na polski rynek dostawczy samochód o napędzie elektrycznym. Ursus stoczy tu pojedynek najprawdopodobniej z Volkswagenem.

Na targach przemysłowych w Hanowerze Ursus pierwszy zaprezentował prototyp dostawczego samochodu elektrycznego ELVI. W opracowywaniu pojazdu ma wziąć także udział firma H.CEGIELSKI-POZNAŃ. W aucie zastosowano nowatorskie rozwiązanie - ma on ładować się szybciej niż tesla – w 15 minut aż do 90 proc. pojemności baterii.

Z kolei pierwszy samochód dostawczy Volkswagena na prąd będzie prawdopodobnie produkowany w nowej fabryce w Polsce ─ tak twierdzi portal WysokieNapiecie.pl. Niemiecki van to odpowiedź na pojazd Ursusa, który został właśnie zaprezentowany w Hanowerze.

Co prawda Volkswagen oficjalnie nie podjął jeszcze decyzji o lokalizacji produkcji e-Craftera, ale z informacji portalu wnika, że pod uwagę brane są tylko dwie ─ Hanower i otwarta pół roku temu fabryka we Wrześni pod Poznaniem, w której powstają już spalinowe wersje Craftera.(Red., foto: Ursus)