Zdrowo jem, więcej wiem – projekt Fundacji BOŚ

Trwa etap zimowy VII edycji prozdrowotnego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda. Projekt zaadresowany został do zerówek oraz klas I-III szkół podstawowych. Do udziału w roku szkolnym 2016/2017 zgłosiło się ponad 60 tysięcy dzieci i ich nauczycieli.

Akcja ma promować tym razem picie wody przez dzieci zamiast słodzonych napojów. Jednym z zadań, z którymi muszą się zmierzyć uczestnicy, jest stworzenie postaci WODOLUBKA, który ma zachęcać dzieciaki do picia wody. Chętni cały czas mogą dołączyć do projektu. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem Fundacji BOŚ pod adresem zdrowojem@fundacjabos.pl lub telefonicznie - 22 532 71 94. Nieprzekraczalny termin przesyłania raportu z realizacji zadań konkursowych to 13 marca br.

Z końcem stycznia Fundacja zakończyła jesienny etap akcji „Zdrowo jem, więcej wiem”. W kategorii zerówek i klas I sklasyfikowanych zostało ponad 600 zespołów, a w starszej kategorii (klasy II-III) ponad 900.

Więcej informacji, także o wynikach jesiennego etapu na: zdrowojem.fundacjabos.pl