Bank Ochrony Środowiska we współpracy z Hitachi wdrożył system przechowywania dokumentacji elektronicznej zgodny z trwałym nośnikiem informacji

Bank Ochrony Środowiska udostępni swoim klientom dokumenty umowne w formie elektronicznej dostosowanej do wymogów dla sektora bankowego. Dzięki nowemu systemowi, dostęp do kluczowych informacji będzie łatwiejszy, a bank ograniczy ilość zużywanego papieru. BOŚ zdecydował się wykorzystać sprawdzone rozwiązanie Hitachi.

Nowe rozwiązanie umożliwi klientom otrzymywanie regulaminów, taryf opłat i prowizji oraz dokumentów spersonalizowanych w pełni zdigitalizowany sposób, zgodny z wymogami trwałego nośnika informacji. Klienci otrzymają 24-godzinny dostęp do portalu, w którym będą mieć możliwość otrzymania i pobrania wszystkich dokumentów związanych z ich produktami bankowymi. Klienci banku będą mogli również przekazywać dokumenty do banku w formie elektronicznej, dzięki czemu wyeliminowana zostanie konieczność wizyty w oddziałach stacjonarnych.

Dostawcą rozwiązania repozytorium dokumentów zgodnego z trwałym nośnikiem informacji jest firma Hitachi Europe Ltd.

– To wdrożenie nie jest jedynie działaniem zgodnym z duchem obowiązujących regulacji. To również kolejny krok w modernizacji naszego banku w myśl aktualnej strategii rozwoju – powiedział Jerzy Zań, wiceprezes zarządu BOŚ – Dzięki temu rozwiązaniu skorzystają przede wszystkim nasi klienci, którzy zyskają łatwy i bezpieczny dostęp do kluczowych informacji dotyczących posiadanych przez nich produktów bankowych. Wdrożenie to pozwoli także zredukować negatywny wpływ banku na środowisko poprzez ograniczenie ilości zużywanego papieru – dodał Jerzy Zań.

Tadeusz Woszczyński, Country Manager, Hitachi Europe Ltd. – prowadzący firmę Hitachi Europe w Polsce, Austrii i Europie Centralno-Wschodniej:

Bank Ochrony Środowiska jest dla Hitachi strategicznym partnerem biznesowym. Od lat współpracujemy w obszarze systemów do przechowywania danych, w tym macierzy dyskowych i systemów kopii zapasowych. Bardzo się cieszę, że Bank dołączył do grona użytkowników naszego rozwiązania trwałego nośnika, które jest zgodne z naszą strategią wdrażania „zielonych” rozwiązań.

O Banku Ochrony Środowiska:

Bank Ochrony Środowiska jest polskim bankiem obecnym na rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w finansowaniu przedsięwzięć z zakresu ochrony środowiska. Od początku swojej działalności BOŚ sfinansował inwestycje proekologiczne na łączną kwotę około 22,9 mld zł. Oferuje także bankowość detaliczną, korporacyjną, inwestycyjną oraz inne usługi finansowe. Do Grupy BOŚ należą także: Dom Maklerski BOŚ oraz BOŚ Leasing – Eko Profit. Od 1997 roku akcje BOŚ notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Więcej informacji: www.bosbank.pl

O Hitachi Europe:

Hitachi Europe Ltd. jest spółką zależną Hitachi Ltd., z siedzibą w Stoke Poges w Wielkiej Brytanii. Firma koncentruje swoje działania na Social Innovation Business, poprzez dostarczanie innowacji, które odpowiadają na potrzeby społeczeństwa. Hitachi Europe Ltd. oraz spółki jej podlegające oferują szeroki zakres systemów informatycznych i telekomunikacyjnych: systemy kolejowe, systemy energetyczne oraz przemysłowe, komponenty i urządzenia przemysłowe, systemy dla branży motoryzacyjnej, media cyfrowe, produkty konsumenckie i inne, prowadząc działalność operacyjną oraz własne laboratoria badawczo – rozwojowe w regionie EMEA.

Więcej informacji: www.hitachi.eu

Hitachi Europe Oddział w Polsce jest ważnym dostawcą do polskiego sektora bankowego, zapewniając m.in. systemy przechowywania danych klasy enterprise i midrange, systemy paperless, rozwiązania ID managament i systemy biometryczne, usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa i rozwoju oprogramowania, czy też rozwiązania regulacyjne (trwały nośnik, MIFID2). Polski zespół Hitachi Europe rozwiązał problem trwałego nośnika opracowując i wprowadzając na rynek w 2017 roku rozwiązanie oparte o macierze WORM. Od 2007 współpracuje ze Związkiem Banków Polskich jako aktwny członek Forum Technologii Bankowych (FTB).

Więcej informacji: www.hitachi.pl

Kontakt dla mediów:

Bank Ochrony Środowiska

Aneta Stelmaszczyk - aneta.stelmaszczyk@bosbank.pl

Hitachi Europe Ltd.

Dorota Sacewicz – dorota.sacewicz@hitachi-eu.com