BOŚ Leasing - EKO Profit sfinansował elektryczne auta dostępne dla pasażerów PKP na terenie Gdyni

Warszawa, 27 sierpnia 2020 r.

Udający się koleją do Trójmiasta mogą skorzystać z nowej usługi – zarezerwować i wypożyczyć samochód, którym będą mogli kontynuować podróż. 10 nowych aut elektrycznych dostępnych w ramach PKP Mobility, czyli pakietu dodatkowych ofert dla pasażerów kolei, które pozwalają rozszerzyć przejazd pociągiem o podróż do miejsca docelowego środkami transportu indywidualnego (samochód, rower) zostało sfinansowanych przez spółkę BOŚ Leasing - EKO Profit.

Nasze zaangażowanie finansowe w pilotażową usługę związaną z car–sharingiem przy dworcu Gdynia Główna wpisuje się we wsparcie realizacji rządowej strategii rozwoju elektromobilności. Jesteśmy przekonani, że pasażerowie PKP docenią ekologiczne rozwiązanie umożliwiające im dalszą, wygodną podróż – powiedział Radosław Pieniek, prezes zarządu BOŚ Leasing - EKO Profit.

Chcąc zarezerwować samochód i odebrać go przed dworcem, należy zakupić bilet na pociąg za pośrednictwem serwisu BILKOM i potwierdzić chęć wypożyczenia pojazdu. Po sfinalizowaniu transakcji pasażer otrzymuje link kierujący do aplikacji easyshare, gdzie po rejestracji zarezerwuje samochód w interesującym go wariancie. Wypożyczenia i zwrotu można dokonać w tej samej lokalizacji – na specjalnie oznaczonych miejscach postojowych przy dworcu Gdynia Główna. Oprócz wygodnego odbioru auta, kierowcy mają możliwość darmowego parkowania w płatnych strefach, korzystania z buspasów, a sama dalsza podróż, z uwagi na napęd elektryczny, jest bardziej przyjazna środowisku naturalnemu.

Bardzo kibicuję temu pomysłowi. Jest on przyjazny środowisku i spójny z promowaną przez Ministerstwo Klimatu koncepcją rozwoju elektromobilności. Zależy nam, żeby jak najwięcej osób miało okazję przekonać się do aut elektrycznych. Nie można też nie wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie tego rozwiązania, a mianowicie o wygodzie dla podróżujących - podkreślił Michał Kurtyka, Minister Klimatu.

Tworząc system car-sharingu, PKP wykorzystały własne kompetencje i zasoby, łącząc je z doświadczeniem partnera zewnętrznego – spółki Easyshare, będącej właścicielem floty pojazdów, systemu rezerwacji i aplikacji easyshare.

„PKP Mobility to pierwszy w Polsce projekt łączący zakup biletu na pociąg oraz usługi car-sharingu. Flota jaką oferujemy naszym pasażerom i użytkownikom aplikacji w ramach projektu to ekologiczne elektryczne Nissany Leaf. Stąd chęć pozyskania do projektu partnera finansowego rozumiejącego i wspierającego projekty związane z ekologią i mobilnością zarazem, takiego jak BOŚ Leasing EKO Profit. Ma to dla nas istotne znaczenie, zwłaszcza, że w planie jest rozwój projektu, a zatem kolejne samochody i lokalizacje”mówi Aneta Ogrodniczek, prezes zarządu Easyshare, operatora usługi PKP Mobility oraz aplikacji do współdzielenia w przestrzeni miejskiej dla car-sharingu, biur oraz apartamentów.

Szczegółowe informacje na temat uruchomienia nowej usługi Polskich Kolei Państwowych S.A. w ramach PKP Mobility

https://www.pkp.pl/pl/pkp-aktualnosci/2754-podroz-nie-konczy-sie-na-dworcu

oraz

https://easyshare.pl/pkpmobility/