DevelopResz wsparciem BOŚ Banku

Informacja prasowa, 30 stycznia 2019 r.

Bank  Ochrony  Środowiska udzielił  wparcia  finansowego  rzeszowskiemu  deweloperowi.  Dzięki przyznanym środkom spółka będzie mogła kontynuować rozpoczęte w Rzeszowie inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowych.

DevelopRes sp. z o.o. to największa polska firma deweloperska w Rzeszowie. Bank Ochrony Środowiska S.A. udzielił jej pożyczki hipotecznej w kwocie 60 mln PLN na okres 15 lat.

Obecnie  realizuje  ona inwestycje  w  czterech  atrakcyjnych  dzielnicach  Rzeszowa:  na  osiedlu  Zawiszy, SkyRes, Nad Wisłokiem oraz Urocze Nowe Miasto. Pod koniec 2017 r. rozpoczęła także inwestycję przy ul. Lubelskiej -osiedle Bella Dolina.

Udzielone przez BOŚ Bank wsparcie potwierdza jego gotowość do finansowania spółek, które w swoim portfelu posiadają inwestycje budowlane z proekologicznymi rozwiązaniami. W przypadku spółki DevelopRes jest   to wybudowany w   Rzeszowie,  w  prestiżowej  lokalizacji kompleks   biurowo -mieszkaniowy SkyRes. Najnowocześniejszy w mieście i regionie biurowiec otrzymał międzynarodowy certyfikat LEED Gold za nowatorskie, proekologiczne rozwiązania. Zgodnie z informacją podawaną przez spółkę, w całej Polsce taki certyfikat posiada tylko 27 budynków.

Od 2006 r. spółka z powodzeniem realizuje własne projekty deweloperskie -począwszy od pozyskania gruntów,  poprzez  projektowanie  we  współpracy  z  biurami  architektonicznymi,  budowę,  aż  po przekazanie  mieszkań  klientom  i  późniejsze  zarządzanie  nimi.Od  początku  obecności  w  branży deweloperskiej sprzedała już ok. 2,5 tys. mieszkań