Duet ekonomistów BOŚ, Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska, kolejny raz w gronie liderów rynku kapitałowego

Podczas wczorajszej gali Łukasz Tarnawa odebrał tytuł Ekonomisty Roku w ramach 29. edycji nagród Byki i Niedźwiedzie Gazety Giełdy „Parkiet”. Nasi ekonomiści zostali nagrodzeni za najtrafniejsze prognozy gospodarcze w 2022 rok. To już piąta nagroda naszych ekonomistów i jest najlepszy wynik w historii konkursu „Parkietu”.

W rankingu oceniana była trafność krótkoterminowych prognoz makroekonomicznych i rynkowych, które zostały przygotowane – podobnie jak w latach ubiegłych – wspólnie przez Łukasza Tarnawę i Aleksandrę Świątkowską. W konkursie prognoz w 2022 roku wzięło udział ponad 20 zespołów z krajowych i zagranicznych instytucji finansowych.

Jak podkreślają inicjatorzy wydarzenia, laureaci nagrody to „elita polskiego rynku kapitałowego, która najlepiej performowała w 2022 r., stawiając czoła kryzysowi”.

Łukasz i Aleksandra są związani z Bankiem Ochrony Środowiska od 2011 r., tutaj od podstaw stworzyli Zespół Analiz Makroekonomicznych. Oprócz sukcesów w rankingu prognoz krótkoterminowych „Parkietu”, kilkakrotnie plasowali się w czołówce konkursu prognoz długoterminowych Rzeczpospolitej i Parkietu, zajmując w 2013 roku pierwsze miejsce, a w 2020 roku drugie miejsce.