Karty płatnicze BOŚ z funkcją Google Pay

Warszawa, 16 grudnia 2020 r.

Posiadacze kart Banku Ochrony Środowiska mogą płacić telefonem korzystając z usługi Google Pay.

Google Pay (G Pay) to wygodny i prosty w obsłudze system płatności mobilnych pozwalający płacić w sklepach i w Internecie telefonami z systemem Android. Chcąc z niego skorzystać wystarczy ściągnąć aplikację G Pay, zapisać w niej numer swojej karty płatniczej wydanej przez BOŚ. Aplikacja umożliwia bezpieczne płacenie za pomocą telefonu w sklepach posiadających terminale zbliżeniowe oraz w aplikacjach i na stronach internetowych wspierających płatności Google Pay.

Jak pokazują statystyki transakcji kartowych w ostatnich latach, coraz więcej Polaków płaci zbliżeniowo, a duża ich grupa za pomocą telefonu. Cieszymy się, że nasi Klienci mogą również korzystać z tej formy płatności - powiedział Jerzy Zań, wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Aplikacja G Pay udostępnia sklepowi tylko wirtualny numer karty (tzw. token), a nie prawdziwy, rzeczywisty numer karty płatniczej. Ma to bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa operacji płatniczych i przechowywania danych karty.

Klienci BOŚ, którzy chcą korzystać z płatności Google Pay, powinni posiadać telefon z systemem Android w wersji Lollipop 5.0 lub wyższej obsługujący technologię NFC oraz aktywną kartę debetową lub kredytową BOŚ.