Przedsiębiorcy z Dolnego Śląska z łatwiejszym dostępem do kredytu

Mikro- małe i średnie firmy z dolnośląskiego mają ułatwiony dostęp do kredytu. Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę o współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, dzięki której fundusz poręczy kredyty i pożyczki udzielane przez bank.

Małe i średnie przedsiębiorstwa to kręgosłup gospodarki naszego kraju. Niestety bardzo ucierpiały na skutek pandemii. Dlatego mam nadzieję, że podpisana umowa przyczyni się do wzrostu inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości i powstania nowych miejsc pracy w regionie. Cieszy nas, że dzięki współpracy z Dolnośląskim Funduszem Gospodarczym, przedsiębiorcy z Dolnego Śląska będą mieli ułatwiony dostęp do finansowania – mówi Rober Kasprzak, wiceprezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska.

W puli na poręczenia na rok 2021 jest 5 milionów złotych: milion na poręczenia kredytów i pożyczek inwestycyjnych i 4 miliony na obrotowe. Poręczenia dotyczą kredytów na finansowanie działalności gospodarczej.

Warunki poręczenia

Jednostkowe poręczenie może objąć maksymalnie 80% kwoty udzielonego kredytu. Fundusz będzie udzielał poręczeń na okres kredytu plus maksymalnie 6 miesięcy, jednak nie więcej niż 66 miesięcy.

Dla kogo

Z poręczeń spłaty kredytów i pożyczek udzielanych przez BOŚ będą mogli skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w województwie dolnośląskim:

- prowadzą działalność gospodarczą,

- mają siedzibę lub oddział,

- realizują inwestycje.

Jak skorzystać

Przedsiębiorcy zainteresowani kredytem z poręczeniem Funduszu wszystkie formalności załatwią „w jednym okienku” w placówce Banku Ochrony Środowiska przy ul. Swobodnej 1, we Wrocławiu.