BOŚ zaprasza wszystkie firmy leasingowe do współpracy w realizacji Programu „Mój elektryk”

Warszawa, 30 września 2021 r.

Bank Ochrony Środowiska, pierwszy partner Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w udzielaniu dopłat do leasingu „elektryków”, 30 września br. ogłosił nabór dla firm leasingowych zainteresowanych współpracą w realizacji Programu „Mój elektryk”.

W programie „Mój elektryk” BOŚ będzie udzielał firmom i instytucjom dopłaty do kosztów leasingu fabrycznie nowych pojazdów osobowych i dostawczych. Dopłaty do leasingu mają przyspieszyć proces transformacji transportu w kierunku zeroemisyjnym.

Bank prowadzi nabór dla firm leasingowych od 30 września, w trybie ciągłym. Wnioski oceniane będą zgodnie z zasadami i kryteriami określonymi przez NFOŚiGW. Wszystkie firmy leasingowe spełniające kryteria będą mogły podpisać umowę współpracy z BOŚ, a ich klienci – otrzymać dopłaty.

Leasingodawcy zainteresowani współpracą z BOŚ powinni wypełnić wniosek i przesłać go do banku drogą elektroniczną. Wniosek i inne dokumenty, jak i szczegóły na temat programu dostępne są na stronie: www.bosbank.pl/moj-elektryk.

Warto przypomnieć, że w programie „Mój elektryk” od 12 lipca br. w NFOŚiGW trwa nabór wniosków od osób fizycznych chcących otrzymać dotację do zakupionego osobowego samochodu elektrycznego, który potrwa do 31 września 2025 r. Kwota dopłaty sięga w tym naborze 18 750 zł, a w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dalej KDR) – nawet 27 000 zł.