BOŚ po raz kolejny potrójnym laureatem konkursu Lider Społecznej Odpowiedzialności!

To już tradycja. Po raz kolejny Bank Ochrony Środowiska został laureatem konkursu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności – organizowanego przez redakcję Forum Biznesu, Biznes Trendy i portalu SpolecznieOdpowiedzialni.info. Wyróżnienia otrzymaliśmy jako Dobra Firma 2024, Dobry Pracodawca 2024 oraz Eko Firma 2024.

Przyznane statuetki to najlepszy dowód, że w DNA naszego banku znajdują się wartości ESG, i że chcemy łączyć cele finansowe, interesy akcjonariuszy z działaniami na rzecz najbliższego środowiska oraz dobrobytu naszych pracowników.

Nasze zaangażowanie w tworzenie przyjaznego środowiska pracy to w BOŚ realne działania – one potwierdzają status Dobrej Firmy i Dobrego Pracodawcy. Bank nie tylko zapewnia stabilne warunki zatrudnienia czy możliwość pracy hybrydowej, ale realizuje także szereg szkoleń i kursów oraz oferuje dofinansowanie do studiów.

W trosce o zdrowie psychiczne i fizyczne w banku działa szeroki program wellbeingowy – pracownicy uczą się jak zdrowiej i lepiej żyć. Dla tych, którzy czytają, bank oferuje dostęp do platformy z książkami do wypożyczenia. Zielona misja banku realizowana jest wspólnie i przez pracowników. Coroczne akcje sadzenia lasu czy sprzątanie rzek – to już kultowe aktywności w BOŚ. Dodatkowo w banku każdy ma do dyspozycji 3 dni urlopu, który może przeznaczyć na dowolny wolontariat.

Jako - Eko Firma - aktywnie angażujemy się także we promowanie zrównoważonych inwestycji. Nasza oferta skierowana jest do MŚP i samorządów oraz korporacji. Od 30 lat wspieramy transformację energetyczną w Polsce.  Dużą wagę przykładamy więc także do zmniejszania własnego negatywnego wpływu na środowisko. Korzystamy z energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie ze źródeł odnawialnych, a do 2030 roku planujemy osiągnąć neutralność klimatyczną w pełnym zakresie.

Cieszymy się, że nasze starania po raz kolejny zostały docenione przez Kapitułę konkursu!