Bank Ochrony Środowiska laureatem nagrody CESSIO 2021

Bank Ochrony Środowiska został nagrodzony w konkursie Laur CESSIO w kategorii Outsourcingu. Nagroda przyznawana jest przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych we współpracy z partnerem merytorycznym – firmą PwC. Laur CESSIO to istotne wyróżnienie w szeroko rozumianej branży zarządzania wierzytelnościami.

Nagroda to wyraz uznania ze strony środowiska finansistów. To wyróżnienie tych organizatorów i uczestników przetargów na sprzedaż wierzytelności lub postępowań ofertowych na obsługę wierzytelności, którzy w procesach tych stosują najwyższe standardy, ocenianych według ściśle określonych kryteriów konkursowych. Laureaci nagrody z jednej strony pokazują znaczenie dobrych praktyk na rynku wierzytelności, z drugiej mają dobre relacje z podmiotami tego rynku.

Istota konkursu polega na tym, że profesjonalistów oceniają i nominują do nagrody inni profesjonaliści, eksperci w branży. W tym roku nominacje w 5 kategoriach otrzymały 52 instytucje. W skład Kapituły Konkursu weszli przedstawiciele PwC, Związku Banków Polskich, Konfederacji Lewiatan, Związku Polskiego Leasingu i Związku Przedsiębiorstw Finansowych. Nagrody przyznawane są od 2013 r.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu Zarządzania Wierzytelnościami we Wrocławiu. Nagrodę w imieniu Banku Ochrony Środowiska odebrał Tomasz Cichorski, dyrektor Centrum Biznesowego BOŚ we Wrocławiu.