Bank Ochrony Środowiska Liderem Społecznej Odpowiedzialności - EKO Firma 2019

Bank Ochrony Środowiska Liderem Społecznej Odpowiedzialności - EKO Firma 2019

Podczas Gali Finałowej Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności towarzyszącej Europejskiemu Forum Biznesu odebraliśmy przyznaną BOŚ statuetkę Lidera Społecznej Odpowiedzialności: EKO Firma 2019

Reprezentująca na uroczystości Bank Ochrony Środowiska Jolanta Mazur, Dyrektor Centrum Biznesowego w Katowicach zwróciła uwagę na aktywność banku związaną z ochroną środowiska. W BOŚ mamy szereg pro-ekologicznych produktów wspierających firmy oraz klientów indywidualnych w przedsięwzięciach, których realizacja może mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne.  Ekspertyzy naszych ekologów – inżynierów ochrony środowiska – wspierają inwestorów w projektowaniu i przeprowadzeniu projektów przy poszanowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Ponadto wspieramy rozwój wiedzy i kompetencji ekologicznych swoich pracowników, aktywizujemy postawy proekologiczne oraz prospołeczne. Działania proekologiczne związane z misją instytucji realizowane są przez Fundację BOŚ oraz za pomocą projektu strategicznego „BOŚmy Zieloni”. Obejmuje on szereg elementów takich jak program rozwoju kompetencji ekologicznych wszystkich pracowników i rozwój wolontariatu pracowniczego.

Odbywające się w Katowicach Europejskie Forum Biznesu jest okazją do wymiany poglądów i informacji dotyczących prowadzenia biznesu w Polsce. To wydarzenie skierowane do środowiska biznesowego, naukowego i samorządowego. Tematem tegorocznego EFB było przybliżenie różnych obszarów, wyzwań i celów w zakresie bezpieczeństwa, odnoszącego się do przedsiębiorstw, instytucji i gmin, a w efekcie całego kraju i innych państw Europy.