Bank Ochrony Środowiska nagrodzony Zielonym Laurem

Bank Ochrony Środowiska nagrodzony Zielonym Laurem


Bank Ochrony Środowiska otrzymał Zielony Laur 2018 Polskiej Izby Gospodarczej „Ekorozwój” za efektywne wspieranie inwestycji proekologicznych.

„Przyznanie BOŚ Zielonego Lauru jest wyrazem docenienia działalności banku oraz wiedzy i kompetencji jego pracowników, a w szczególności ekspertów ekologów, którzy mają ogromny wkład w promowanie i wspieranie inwestycji proekologicznych w Polsce” – powiedział Emil Andryszczyk, Dyrektor Departamentu Strategii, Projektów i Organizacji, który odebrał nagrodę podczas uroczystej gali w Pałacu Staszica Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

W pierwszym półroczu 2019 r. Bank Ochrony Środowiska zwiększał udział w sprzedaży kredytów na finansowanie działań proekologicznych. Kwota udzielonych kredytów proekologicznych wyniosła 929,3 mln zł i była o prawie 60 % wyższa niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Na dzień 30 czerwca br. saldo kredytów proekologicznych wynosiło 4,36 mld zł.

Konkurs „ZIELONY LAUR” jest ogólnokrajowym konkursem Polskiej Izby Gospodarczej „EKOROZWÓJ”. Jego celem jest wyróżnienie firm, samorządów, instytucji naukowych, organizacji i osób o szczególnych osiągnięciach w dziedzinie ekorozwoju, propagowania lub wspierania ochrony środowiska naturalnego oraz tych, których działania przynoszą wyjątkowo wartościowe dla środowiska rezultaty.