Bank Ochrony Środowiska po raz pierwszy został wyróżniony certyfikatem TOP EMPLOYER POLSKA 2023

Łącznie w certyfikacji otrzymaliśmy 69,92% punktów. Najwyższe wyniki osiągnęliśmy w obszarach, które dotyczą m.in. zielonej misji Banku, wartości, zasad etycznych, różnorodności, działań na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz ekologii, strategii personalnej, rozwoju przywództwa czy pozyskiwania pracowników. W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy wiele programów szkoleniowych i rozwojowych, usprawniliśmy proces onboardingu, realizowaliśmy program well-beeing i wprowadziliśmy nowy proces oceny pracy. Naszymi głównymi priorytetami były m.in. zmiany kulturowe/tworzenie efektywnego i przyjaznego miejsca pracy,  angażowanie pracowników czy rozwijanie umiejętności przywódczych. To wszystko zostało docenione przez Top Employers Institute, pozwoliło uzyskać odpowiednią liczbę punktów i zdobyć certyfikat Top Employer Polska 2023.

- W BOŚ stawiamy na ludzi - są dla nas najważniejsi, dlatego wspieramy ich w codziennej pracy, dbając o wysoką jakość procesów HR. Certyfikat Top Employer to dowód na to, że Bank to organizacja, która się zmienia, która efektywnie pomaga pracownikom realizować zieloną misję Banku poprzez rozwój praktyk HR zgodnych z rynkowymi standardami. Ta prestiżowa nagroda, motywuje nas do dalszych działań, których celem jest tworzenie przyjaznego miejsca pracy dla naszych pracowników zgodnych z najnowszymi trendami – podkreśla dr hab. prof. SGH Emil  Ślązak, Prezes BOŚ.

Przyznanie tytułu Top Employer Polska 2023 wpisuje się w długoterminowe cele strategiczne naszego Banku, u podstaw których jest tworzenie angażującego miejsca pracy dla wszystkich pracowników.

Top Employers Institute od ponad 30 lat bada pracodawców na całym świecie pod kątem prowadzonej przez nich polityki personalnej. Tytuł Top Employer otrzymują firmy, które pozytywnie przejdą szczegółowe badanie najlepszych praktyk HR i proces walidacji, dołączając jednocześnie do najlepszych pracodawców na całym świecie. Top Employers Institute certyfikował i przyznał tytuł Top Employer ponad 2 052 organizacjom w 121 krajach/regionach na pięciu kontynentach. Program umożliwia organizacjom promowanie marki pracodawcy, porównywanie swoich praktyk HR z praktykami innych certyfikowanych pracodawców oraz dostosowanie do międzynarodowych standardów.