BOŚ i Mastercard dla Fundacji „Akogo?”

Bank Ochrony Środowiska we współpracy z Mastercard umożliwia klientom wspieranie Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Klienci banku posiadający karty płatnicze Mastercard, mogą mieć teraz swój udział we wsparciu działań polegających na systemowym rozwiązywaniu problemów osób w śpiączce. Od 30 marca w ramach programu Mastercard® Bezcenne® Chwile, można wymieniać zebrane punkty na specjalnie przygotowane na tę okoliczność cegiełki.

Chcąc wziąć udział w akcji wystarczy zarejestrować swoją kartę w programie Mastercard na https://bezcennechwile.mastercard.pl/ i zbierać na specjalnym koncie punkty za wykonywane transakcje bezgotówkowe. Największą ich liczbę gromadzi się robiąc zakupy i korzystając z usług Partnerów Programu. Osobom pragnącym pomagać fundacji udostępniono cegiełki o wartości 5 zł, 10 zł, 20 zł i 50 zł.

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” od 2002 r. pomaga osobom po ciężkich urazach mózgu, w śpiączce. Wybudowała Klinikę „Budzik” przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie – wzorcowy ośrodek dla dzieci w śpiączce, w której wybudziło się już 70 pacjentów. W 2015 roku Fundacja otrzymała Nagrodę Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W ubiegłym roku rozpoczęła budowę Kliniki „Budzik” dla dorosłych, przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.