BOŚ przyjazny zwierzętom

Bank rusza z wakacyjną akcją dla swoich pracowników, klientów i ich pupili

Klienci Banku Ochrony Środowiska, którzy odwiedzą placówkę BOŚ ze swoim pupilem, otrzymają ekologiczne zestawy do ich pielęgnacji. Akcja ruszy z początkiem sierpnia i potrwa do wyczerpania zapasów. Równolegle bank zorganizuje szkolenia dla swoich pracowników z udzielania pierwszej pomocy psom. Obie inicjatywy stanowią kontynuację licznych działań banku na rzecz zwierząt.

Przygotowywane przez zespół BOŚ ekologiczne paczki dla czworonogów będą zawierać kompostowalne woreczki na psie odchody, naturalne mydło oraz ekologiczną szczoteczkę do zębów dla psów. Celem inicjatywy jest nie tylko informowanie o istotnej roli higieny i pielęgnacji u czwórnogów, ale również przypominanie, że w oddziałach oraz centrach biznesowych BOŚ wszystkie zwierzęta są mile widziane. Akcja stanowi kontynuację wcześniejszych projektów banku: „W BOŚ wszystkie pieski są mile widziane” oraz „TAK, PIESEK MOŻE WEJŚĆ DO ŚRODKA”.

– Bank Ochrony Środowiska był pierwszym bankiem w Polsce, który oficjalnie zezwolił, czy wręcz zachęcał, by klienci odwiedzali oddziały wraz ze swoimi psami. Regularnie o tym przypominamy i staramy się upowszechniać podobne praktyki w całej Polsce. Uważamy, że zmuszanie klientów do pozostawiania zwierząt na zewnątrz nie jest niczym uzasadnione oraz naraża je na niepotrzebny stres. Ponadto, w upalne dni pozostawienie psa na zewnątrz może stanowić zagrożenia dla jego zdrowia i życia. Dlatego też w każdej z naszych placówek dbamy o to, aby pieski nie tylko mogły towarzyszyć swoim właścicielom i się ochłodzić, ale miały również dostęp do misek z czystą wodą – powiedziała Aneta Stelmaszczyk, dyrektor Biura Komunikacji i Relacji Inwestorskich.

Równolegle bank przygotował dla swoich pracowników projekt szkoleniowy. Będą oni mogli wziąć udział w zajęciach na temat udzielania pierwszej pomocy psom. Uczestnicy zapoznają się z podstawami anatomii psa, a także z ich parametrami życiowymi oraz objawami bólowymi. Program zajęć obejmie także zasady udzielania pierwszej pomocy zwierzęciu w przypadku wystąpienia dolegliwości układu pokarmowego, urazów mechanicznych i w stanach bezpośrednio zagrażających życiu. Kursanci zapoznają się ponadto z zasadami zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz prawidłowego transportu psa. Szkolenia te także są zaplanowane na sierpień.

– Właściwie udzielona pierwsza pomoc przed przyjazdem karetki uratowała życie wielu ludzi. To umiejętność bezcenna i uważamy, że każdy powinien mieć opanowane jej podstawy. Zdarza się również, że podobnego wsparcia może wymagać zwierzę i zwykle w tego typu przypadkach czujemy się bezradni. Poprzez organizowane kursy chcemy to zmienić i pokazać naszym pracownikom, co mogą zrobić, by chronić życie potrzebującego zwierzęcia zanim udzielona mu zostanie fachowa pomoc weterynaryjna – dodaje Matylda Matuszewska-Stasiuk, dyrektor Departamentu HR.

Obie wakacyjne inicjatywy stanowią kontynuację licznych działań BOŚ na rzecz zwierząt. Warto wspomnieć chociażby promocję „Odlotowa pożyczka”, w ramach której bank przekazywał 10 zł od każdej udzielonej EKOpożyczki Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół”. BOŚ oferował także pożyczki, z których część zysku była przeznaczana na karmę dla zwierząt w schroniskach, czy promował ochronę gatunków zagrożonych, wprowadzając limitowaną edycję kart z ich wizerunkami.