Ekonomiści BOŚ po raz trzeci z rzędu zwyciężyli w konkursie „Parkietu”

Łukasz Tarnawa i Aleksandra Świątkowska, ekonomiści Banku Ochrony Środowiska, zajęli pierwsze miejsce w konkursie Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” na najtrafniejsze prognozy makroekonomiczne i rynkowe w 2019 roku. Trzecie z rzędu zwycięstwo jest osiągnięciem bez precedensu w historii rankingu.

Kluczem do sukcesu naszych analityków była wszechstronność – zespół BOŚ był najlepszy zarówno w prognozowaniu wskaźników makroekonomicznych, jak i rynkowych. Tarnawa i Świątkowska znaleźli się w pierwszej piątce najlepszych prognostów aż 13 wskaźników (z 22 uwzględnionych w konkursie).

Ranking „Parkietu" organizowany jest od 2005 roku, powstaje na podstawie ocen celności comiesięcznych prognoz dla kluczowych zmiennych makroekonomicznych (m.in. PKB, inflacji, produkcji, sprzedaży detalicznej, czy stopy bezrobocia) oraz wskaźników rynkowych (kursu złotego, rentowności obligacji skarbowych oraz stopy procentowej NBP).

W konkursie Parkietu bierze udział ponad 20 zespołów analitycznych z krajowych i zagranicznych instytucji finansowych.

Wszystkich zainteresowanych analizami, prognozami i komentarzami naszych ekonomistów, zapraszamy do prowadzanego przez nich serwisu.