Ekspert BOŚ: faktoring to ważny wskaźnik zaufania

O funkcjach faktoringu i jego przewagach nad innymi usługami finansowymi, w rozmowie opublikowanej na łamach miesięcznika „My Company Polska”, opowiada dyrektor Departamentu Faktoringu w Banku Ochrony Środowiska Marcin Lis.

„(..) Kilkanaście  lat temu faktoring był kojarzony z windykacją albo sprzedażą złego długu. Większość firm nie rozumiała, czym się zajmujemy. A przecież faktura z odroczonym terminem zapłaty to taki sam dokument, który podlega obrotowi na zasadzie cesji jak weksel. Czasy się zmieniły, przedsiębiorcy poszukujący finansowania stawiają na rozwiązania proste i wygodne, co pokazuje wzrost liczby firm korzystających z faktoringu” – zauważa Marcin Lis.

W rozmowie poruszone są również kwestie dotyczące m.in.: działalności rynku faktoringu w Polsce, prognoz jego rozwoju, docelowej grupy klientów i korzyści dla korzystających z usług faktoringowych.

Więcej na ten temat w materiale „Faktoring sprawdza się w trudnych czasachoraz w komentarzu do publikacji Fundamenty efektywnej firmy”.