Nagroda Sustainable Economy Awards

Kapituła Konkursu „Sustainable Economy Awards” przyznała Bankowi Ochrony Środowiska tytułu Laureata w kategorii „Lider Zrównoważonego Finansowania. Nagroda została wręczona podczas gali wieńczącej konferencję Executive Innovation Forum.

W ocenie jury bank udowadnia na swoim przykładzie, w jaki sposób instytucje finansowe mogą wpisywać się w realizację celów zrównoważonego rozwoju. Doceniono nieustannie zwiększanie poziomu finansowania proekologicznych inwestycji. Zwrócono uwagę, na zaangażowanie banku w proces emisji zielonych obligacji, wzmacnianie świadomości klientów detalicznych i korporacyjnych w zakresie ekologii, zdrowego trybu życia oraz troski o otoczenie.

Odębiający nagrodę Wojciech Hann, prezes zarządu, podziękował klientom, a także kapitule za wyróżnienie w imieniu całego zarządu oraz pracowników Banku Ochrony Środowiska - „Zaszczyt jaki nas dzisiaj spotyka, to wyraz uznania dla strategii Banku Ochrony Środowiska, polegającej na byciu innowacyjnym i skutecznym partnerem zielonej transformacji. Myślę, że to jest największe wyzwanie cywilizacyjne jakie spotyka polską gospodarkę od 50 lat,  z którym będziemy się  mierzyć wspólnie przez najbliższe dziesięciolecia.”

Konkurs Sustainable Economy Awards organizowany jest przez Executive Club – organizację biznesową zrzeszającą przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa. W skład jego kapituły wchodzą wybitne osobistości zaangażowane w obszar zrównoważonego rozwoju.