Promowana oferta

 • EKOkredyt na fotowoltaikę

  Bądź EKO i zmniejsz koszty eksploatacji Twojego domu RRSO 5,60% / 5,89% Skontaktuj się
Zamiana promieniowania słonecznego na energię elektryczną jest możliwa dzięki instalacji fotowoltaicznej montowanej na gruncie, dachu lub elewacji Twojego domu. Na montaż instalacji fotowoltaicznych nie potrzebujesz pozwolenia na budowę.

Twoje korzyści

 • Do 75 000.00 PLN
  i do 100% wartości inwestycji

 • Do 10 lat na spłatę

 • Możliwość karencji w spłacie kapitału do 3 miesięcy

Skontaktuj się
Dzięki zainstalowaniu paneli fotowoltaicznych już dziś możesz:
 • stać się „prosumentem”, czyli równocześnie konsumentem i producentem „zielonej energii”
 • zmniejszyć domowe rachunki za energię elektryczną, ponieważ możesz wytwarzać energię elektryczną z własnej instalacji korzystając z promieniowania słonecznego, które jest naturalnym, bezpłatnym źródłem energii

Odpowiedni dobór urządzeń i przewidziane w Ustawie o odnawialnych źródłach energii rozwiązania dotyczące rozliczeń z zakładem energetycznym spowodują, że Twoje rachunki za energię elektryczną będą mogły znacząco zmaleć.

To oznacza:

 • ok. 1 000 kWh, które możesz samodzielnie wytworzyć z promieni słonecznych i zużyć na codzienne potrzeby domowników np. zasilenie pompy ciepła, klimatyzacji, sprzętów AGD itd.,
 • ok. 600 zł rocznie oszczędności (600 PLN = 1 000 kWh x 0,6 PLN/kWh, średni koszt 1 kWh energii), ponieważ jest to porcja energii elektrycznej, której nie trzeba kupować od zakładu energetycznego, przy założeniu, 100% wykorzystania energii wyprodukowanej z PV na potrzeby własne1
 • Nasi doświadczeni Ekolodzy podpowiedzą, jaką instalację wybrać i zaproponują atrakcyjne finansowanie.

  Wypełnij formularz lub zadzwoń 801 355 455*

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na gruncie, dachu lub elewacji budynku umożliwia zmianę promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu ogniw fotowoltaicznych (ogniw słonecznych, fotoogniw). Są to urządzenia przekształcające promieniowanie słoneczne bezpośrednio na energię elektryczną, wykorzystując zjawisko fotoelektryczne. Ogniwa są produkowane z materiałów półprzewodnikowych, takich samych jak wykorzystywane w mikroelektronice (np. krzem wysokiej czystości).

Pojedyncze ogniwa, w których powstaje niewielkie napięcie, łączone są w zespoły zwane modułami lub panelami. Zestaw fotoogniw jest umieszczony pomiędzy warstwami folii oraz szybą ze szkła hartowanego. Całość jest hermetycznie laminowana i oprawiona sztywną, lekką ramą, zazwyczaj aluminiową, zapewniającą wytrzymałość mechaniczną modułów i ułatwiającą ich montaż.

Przykładowy montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu

Do czego mogę wykorzystać prąd z fotowoltaiki?

Prąd wytworzony przez instalację fotowoltaiczną może być wykorzystany do zasilania wszelkich urządzeń elektrycznych w domu. Wytwarzanie własnego prądu ogranicza koszty zakupu energii elektrycznej z zakładu energetycznego i pozwala na częściowe uniezależnienie od zakupu prądu.

Dla zobrazowania ilości energii, którą wytwarza instalacja fotowoltaiczna, można przyjąć że moduł instalacji o mocy 1 kW rocznie wyprodukuje ok. 1 000 kWh energii.

Jaki i gdzie zainstalować fotowoltaikę?

Instalacja fotowoltaiczna o mocy 1kW zajmuje powierzchnię ok. 7 m2. W przypadku montażu na dachu, jego kąt nachylenia powinien się zawierać w przedziale 25 – 60 stopni, a optymalna orientacja modułów fotowoltaicznych to kierunek południowy, ewentualnie południowo – zachodni, w ostateczności południowo – wschodni.

W przypadku braku możliwości montażu na dachu, instalację fotowoltaiczną można również zainstalować na gruncie na specjalnych stelażach lub elewacji budynku.

Wypełnij formularz lub zadzwoń 801 355 455*

 • Instalację fotowoltaiczną można zamontować zarówno na dachu budynku, jak również na działce na specjalnej konstrukcji. Odpowiednią dla Ciebie wielkość instalacji zarekomenduje instalator podczas bezpłatnej wizyty weryfikacyjnej poprzedzającej decyzję o zakupie.

 • Zasadniczo, nie ma takiej potrzeby. Panele fotowoltaiczne montowane są pod takim kątem, że czyści je deszcz i nie ma konieczności ich mycia. Jeśli panele zamontowane są na ziemi w miejscu, gdzie bardzo się kurzy, można w okresach, gdy nie ma deszczu przemyć ich powierzchnię raz na kilka dni, ale należy to robić wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, gdy urządzenia są chłodne.

 • Prace budowlane związane z montażem instalacji fotowoltaicznej o mocy do 50 kW nie wymagają pozwolenia na budowę. W kwestii formalności związanych z przyłączeniem instalacji do sieci energetycznej możesz liczyć na wsparcie naszych doświadczonych Ekologów.

Ważne informacje

Skontaktuj się z nami

Jeśli jesteś klientem BOŚ napisz do nas przez BOŚBank24 lub zadzwoń pod numer 22 543 34 34

*koszt zgodny z taryfą operatora

Wariant bez karty

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5,60%, przy założeniu że całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) wynosi 26.500 zł, całkowita kwota do zapłaty to 34 444,14 zł, oprocentowanie zmienne w wysokości 4,40%, które składa się z aktualnej stopy bazowej WIBOR 12 M (z dnia 30.06.2020 r. wynosi 0,30%), powiększonej o marżę 4,10 p. p., całkowity koszt pożyczki wynosi 7 944,14 zł (w tym: prowizja kredytowana w wysokości 5,00% kwoty kredytu tj. 1 325,00 zł oraz odsetki w wysokości 6 619,14 zł), pożyczka spłacana w 120 równych ratach w wysokości 287,03 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 30.06.2020 r.
na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczna wysokość raty i ewentualne, wymagane zabezpieczenia uzależnione są od indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Powyższe wyliczenie ma charakter szacunkowy i nie uwzględnia ewentualnych kosztów dodatkowych związanych z wcześniejszą spłatą pożyczek i kredytów udzielonych przez inne instytucje finansowe.

Wariant z kartą

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 5,89%, przy założeniu że całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) wynosi 26.500 zł, całkowita kwota do zapłaty to 34 624,04 zł, oprocentowanie zmienne w wysokości 4,40%, które składa się z aktualnej stopy bazowej WIBOR 12 M (z dnia 30.06.2020 r. wynosi 0,30%), powiększonej o marżę 4,10 p. p., całkowity koszt pożyczki wynosi 8 083,50 zł (w tym: prowizja kredytowana w wysokości 2,50% kwoty kredytu tj. 662,50,00 zł oraz odsetki w wysokości 6 461,00 zł oraz koszt posiadania w całym okresie kredytowania Karty Kredytowej w wysokości 960,00 zł ), pożyczka spłacana w 120 równych ratach w wysokości 280,20 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 30.06.2020 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczna wysokość raty i ewentualne, wymagane zabezpieczenia uzależnione są od indywidualnej oceny wiarygodności kredytowej Klienta, daty wypłaty pożyczki oraz daty płatności pierwszej raty. Powyższa informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Powyższe wyliczenie ma charakter szacunkowy i nie uwzględnia ewentualnych kosztów dodatkowych związanych z wcześniejszą spłatą pożyczek i kredytów udzielonych przez inne instytucje finansowe.